Wymagania sprzętowe dla drukarek

Z uwagi na wydruki w trybie graficznym zalecane są drukarki termiczne do wydruku etykiet w formacie o szerokości rolki etykiet 102 mm i odpowiednio długości uzależnionej od wymagań przewoźnika 102, 152, 202 mm.

W ramach funkcji Kreator Wydruku dostępnego w programie Shipping Manager, istnieje możliwość samodzielnego ustawienia wzorców wydruków zawierających etykiety dla przesyłek pierwotnych oraz zwrotnych wraz z dodatkowymi treściami istotnymi dla Odbiorców przesyłek zawierających towary. Indywidualne wzorce wydruku mogą zawierać również rachunek uproszczony, notę dostawy lub inne dokumenty pobierane w ramach integracji z systemami magazynowo-sprzedażowymi.

Wzorce wydruków mogą być drukowane na drukarkach laserowych jednostronnie w formacie A4 lub A3.

Wszystkie drukarki muszą być dostępne dla danej stacji roboczej, na której działa program Shipping Manager lokalnie lub sieciowo. Program umożliwia wysyłanie różnych wzorców wydruków na różne drukarki również w zależności od wybranego przez Użytkownika przewoźnika. Oznacza to możliwość definiowania wydruków i ich wykonania na różnych drukarkach, w ramach ustawionych reguł.