Aktualizacja Shipping Manager

Program Shipping Manager jest automatycznie aktualizowany w ramach opieki serwisowej, która obejmuje cały okres licencji.

W tym czasie, gdy komputer, na którym zainstalowany jest program, jest podłączony do internetu, podczas uruchamiania programu sprawdzana jest dostępność nowszych wersji programu. Jeżeli tylko dostępna jest nowsza wersja programu, pojawia się stosowny komunikat i możliwość zaktualizowania programu. Informacja ta pojawi si po kliknięciu opcji “Sprawdź czy jest nowsza wersja” w lewym dolnym rogu okna programu. Po jego naciśnięciu program automatycznie sprawdzi dostępność nowszej wersji.

Aktualizacja następuje automatycznie – wystarczy kliknąć [Aktualizuj], a program pobierze najnowszą wersję programu i ją uruchomi. W przypadku, gdy nie wybierzesz aktualizacji program uruchomi się w starszej, nieaktualnej wersji.
W przypadku, gdy nie masz połączenia z internetem, program uruchamia się bez sprawdzania aktualnie dostępnej wersji.

Informację o tym, w jakiej wersji jest program można znaleźć na pasku górnym w lewym, górnym roku ekranu a także w Pomoc – O programie.

Na oknie “O programie” poza numerem wersji można znaleźć także datę utworzenia wersji.

Na dzień 21.10.2017 r. aktualna wersja Shipping Manager 1.52

Wszystkie aktualizację programu, obejmujące nowe integracje z przewoźnikami, zewnętrznymi bazami danych jak programy magazynowo-sprzedażowe, silniki sklepowe lub platformy aukcyjne jak również nowe funkcjonalności programu wliczone są w ramach subskrypcji abonamentowej miesięcznej lub rocznej. Dostarczaną są wszystkim aktywnym klientem programu Shipping Manager w ramach aktualizacji przy każdym starcie programu. Warunkiem niezbędnym do aktualizacji programu dla wersji wielostanowiskowej jest zgodność wersji pomiędzy bazą danych Shipping Manager a wersjami programu zainstalowanymi na stanowiskach klienckich.