20 listopada 2018 Przemek Jarosz

Jeden skan kodu kreskowego i automatycznie wydrukujesz etykiety przewozowe dla kuriera

Czy wiesz, że Shipping Manager umożliwia pełna automatyzację procesu obsługi zamówienia w magazynie? Wystarczy jeden skan kodu kreskowego a Shipping Manager automatycznie wydrukuje Ci dokumenty przewozowe oraz dokumenty towarzyszące jak faktura lub etykieta na przesyłkę zwrotną. Zainteresowaliśmy Cię? Poniżej znajdziesz szczegóły jak przy pomocy Shipping Manager automatycznie obsługiwać przesyłki w Twoim magazynie.

 

 

 

Shipping Manager w module Importu Danych umożliwia tworzenie Specyfikacji Pakowania. W zależności od Twoich preferencji i procesów na magazynie specyfikacja może zostać automatycznie wydrukowana lub wysłana na urządzenie mobilne pracownika magazynu, na którym pracownik kompletuje towar. Specyfikacja zawiera wszystkie szczegóły związane z zamówieniem lub dokumentem, które zostały pobrane przez Shipping Managera ze źródeł zewnętrznych takich jak systemy aukcyjne, systemy sklepów internetowych lub systemy ERP. Pobierane dane to informacje:

  • numer zamówienia / dokumentu (WZ, paragon, faktura)
  • dane klienta wraz z adresem dostawy
  • specyfikacja towaru i zamówiona ilość sztuk / kompletów

Po skompletowaniu towaru dla klienta Specyfikacja Pakowania powinna towarzyszyć paczce, aż do stanowiska pakowania, gdzie użytkownik skanując kod kreskowy w prawym górnym rogu, wyda dyspozycję do systemu Shipping Manager, że przesyłka jest skompletowana i można tworzyć dokumenty przewozowe. Kod kreskowy na Specyfikacji Pakowania jest automatycznie tworzony na podstawie tak zwanego numeru zewnętrznego czyli numeru zamówienia (w przypadku zamówień ze sklepu internetowego) lub dokumentu sprzedaży (WZ, paragon lub faktura), który został pobrany w ramach importu danych i przekształcony w format kodu kreskowego.

W tym momencie, Shipping Manager automatycznie pobierze wagę paczki (o ile masz podłączoną do stanowiska wagę) oraz wyśle wszystkie dane do wskazanego w konfiguracji przewoźnika w celu rejestracji przesyłki i pobrania etykiety przewozowej. Jednocześnie na podstawie skonfigurowanych przez Ciebie ustawień automatycznie wydrukuje dokumenty towarzyszące takie jak:

  • Paragon
  • Faktura
  • Nota dostawy / WZ
  • Nota zwrotu wraz z listem przewozowym zwrotnym
  • Etykieta przewozowa zwrotna

Poniżej znajdziesz kilka przykładów standardowych dokumentów towarzyszących, dostępnych w standardzie każdej wersji Shipping Manager, jakie automatycznie możesz drukować po zeskanowaniu i utworzeniu przesyłki.

Specyfikacja Pakowania tworzona z programu Shipping Manager

Na Twoje specjalne zlecenie możemy przygotować dowolny inny standard dokumentu towarzyszącego, zawierającego Twoja markę lub dowolnie inne dane, które będziesz potrzebował.

Faktura i Rachunek wraz z Notą Zwrotu dla klienta generowany w programie Shipping Manager

Wygląda super? Z pewnością takie rozwiązanie jest super, co potwierdzają nasi dotychczasowi klienci ale na tym nie koniec…

Po utworzeniu przesyłki Shipping Manager automatycznie może wysłać dane zwrotnie do Twojego systemu sklepu internetowego lub systemu ERP, aby Twoi pracownicy wiedzieli, że dla danego dokumentu / zamówienia została utworzona przesyłka wraz z informacją u jakiego przewoźnika została utworzona oraz z linkiem do systemu monitoringu.

Koniecznie sprawdź funkcjonalność tworzenia przesyłek przy jednym skanowaniu a przekonasz się, jak Shipping Manager podniesie wydajność obsługi przesyłek w Twojej firmie!

 

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *