13 listopada 2018 Przemek Jarosz

Nowa wersja Shipping Manager 1.92

Nowa wersja Shipping Manager

Od 9 listopada 2018 dostępna jest nowa wersja Shipping Manager 1.92 , która wprowadza kilka nowych funkcji podwyższających standard funkcjonalny programu.

W nowej odsłonie Shipping Manager w wersji 1.92 dokonaliśmy następujących zmian:

Funkcjonalności:

 1. W zakresie zmian funkcjonalnych dodaliśmy dodatkowe kolumny danych umożliwiające weryfikowanie dla programów magazynowo sprzedażowych (Subiekt GT, Comarch Optima) otrzymywanie danych o magazynie, z którego został pobrany towar (magazyn, główny, inny zdefiniowany w bazie danych systemu) oraz użytkowniku, który wystawił importowany dokument. Informacja będzie widoczna w kolumnie “Twórca dokumentu” w modułach „Do importu”. W module “Do Nadania” kolumna “Twórca” oznacza osobę, która utworzyła przesyłkę / wydrukowała etykietę przewozową.
 2. Dodaliśmy ważną i oczekiwaną przez Użytkowników funkcje „Utwórz przesyłkę” z poziomu modułu Import Danych. Nowa funkcja umożliwia utworzenie przesyłek z lub bez wydruku etykiety przewozowej. Wybranie opcji „Utwórz przesyłkę” wyśle dane do danego przewoźnika i zapisze je w module Do nadania. Opcja „Utwórz i drukuj przesyłkę” spowoduje wysłanie danych do przewoźnika, zapisanie ich w module Do Nadania i automatyczny wydruk na domyślnie skonfigurowanej drukarce. Korzystając z funkcji Utwórz przesyłkę, automatycznie zostanie ona zapisana w module Do nadania oraz zniknie z listy jako pozycja przetworzona. W każdej dowolnym momencie będziesz mógł ponownie wydrukować etykiety oraz dokumenty towarzyszące z poziomu modułu Do nadania

Zmiany użytkowe

 1. Usprawniliśmy funkcjonalność pracy na tabelach poprzez dodanie opcji stałego zapisywania filtrów dla tabel w modułach ”Do importu”, „Do nadania” oraz „Monitoring”. Przy każdym wprowadzeniu filtrowania i użyciu klawisza “Zapisz” (Dyskietka czerwona nad tabelą) filtr zostanie zapamiętany w ustawieniach użytkownika i będzie uwzględniony przy każdym włączeniu programu lub przełączeniu się między poszczególnymi modułami. W momencie założenia stałego filtrowania należy pamiętać o tym fakcie, w przypadku poszukiwania danych w tabeli.
 2. W ramach zmian usprawniających tworzenie przesyłek dla przewoźników dodaliśmy funkcję wyłączenia walidacji podawania numeru domu/mieszkania w adresie odbiorcy, jak również ograniczyliśmy ilość znaków dla pól: Nazwa, Imię i Nazwisko oraz Opis, zgodnie z wymaganiami przewoźnika. Opcje dotyczą następujących przewoźników:
 • InPost Kurier
 • InPost Paczkomaty
 • DPD
 • Poczta Polska
 • Paczka w Ruchu
 • UPS

3. W module konfiguracji szablonów dodaliśmy opcje tworzenia standardu szablonu dla danych tworzonych z szablonu w opcji Master Paczka lub zaciąganych z kartotek towarów systemów magazynowo-sprzedażowych lub platform sklepowych. Funkcja ta umożliwi Ci podjęcie decyzji czy dla określonego przewoźnika chcesz podawać dane rzeczywiste towaru czy chcesz podawać dane o wadze i wymiarach z szablonu. Każdorazowa zmiana przewoźnika na liście w modułach Import Danych oraz Do Nadania wprowadzi stosowany w szablonie podejście do wyświetlanych w parametrach przesyłek.

Ponadto ze względu na ilość danych poprawiliśmy wygląd konfiguracji ustawień szablonów.

Integracje

 1. Integracja z systemem magazynowym Comarch Optima oraz Comarch CDN, została poszerzona o automatyczne zaciąganie o zdefiniowanych w kartotekach towarów atrybutów – Waga, Długość, Szerokość, Wysokość. W celu pobierania danych o atrybutach wolumetrycznych należy zdefiniować je w bazie danych Comarch jako atrybuty oraz uzupełnić kartotekę towarów właściwymi danymi. W przypadku, gdy nie kartoteka towarów nie będzie zawierać jednego lub wszystkich atrybutów, wówczas Shipping Manager napisze danymi zdefiniowanymi w Szablonie Przewoźnika (konieczne włączenie włączenie w parametrach przesyłki opcji Master Paczka).

Konfiguracja Ustawień Integracji z systemem Comarch Optima, Comarch CDN XL

 1. W ramach integracji z Allegro, przy ścisłej współpracy z portalem aukcyjnym dodaliśmy długo oczekiwana przez Użytkowników opcję pełnej automatyzacji i dwustronna wymiany danych pomiędzy Allegro a Shipping Manager. W najnowszej aktualizacji oprócz pobierania danych z Allegro, Shipping Manager, po utworzeniu przesyłek automatycznie zwraca do właściwej transakcji (zakończonej aukcji) nazwę przewoźnika oraz numeru listu przewozowego przesyłki zawierającej towar. Opcja ta automatyzuje i zwalnia Sprzedawcę, od konieczności uzupełniania danych w serwisie Allegro oraz powoduje automatycznie wysyłanie standardowego, systemowego powiadomienia przez serwis Allegro do Kupującego z tymi danymi.

W celu włączenia funkcji przesyłania danych o przesyłkach Allegro należy włączyć opcję: “Przesyłaj do Allegro dane przesyłek”

Konfiguracja Ustawień Integracji Allegro. Wysyłanie zwrotne do serwisu danych o utworzonych przesyłkach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawki i drobne zmiany

Wykonaliśmy drobne poprawki i zmiany funkcjonalne.

1.92 (09/11/2018)

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *