24 września 2018 Przemek Jarosz

Nowa wersja Shipping Manager 1.82

Nowa wersja Shipping Manager

Od dziś dostępna jest nowa wersja Shipping Manager 1.82 , która wprowadza kilka nowych funkcji podwyższających standard obsługi dokumentacji przesyłek oraz komunikację z klientem.

W nowej odsłonie Shipping Manager w wersji 1.82 dokonaliśmy następujących zmian:

Funkcjonalności:

Funkcja wydruku formularza specyfikacji pakowania, która automatycznie zapisuje przesyłkę a po zeskanowaniu kodu głównego drukuje etykietę dla wybranego przewoźnika oraz dokumenty towarzyszące takie jak fakturę, paragon, notę dostawy lub notę zwrotu.Na życzenie klientów w ostatnich dniach specyfikację pakowania uzupełniliśmy o dane związane z ceną brutto poszczególnych towarów oraz podsumowanie umożliwiające nabicie odpowiedniej kwoty na kasę fiskalną celem wydrukowania dodatkowego paragonu. W najbliższych dniach dodamy również opcję pobierania zdjęć produktów oraz wysyłania specyfikacji pakowania na skaner magazynowy.

Dodaliśmy funkcję importu seryjnego z pliku XML tworzonego w ramach aplikacji Manager Sprzedaży Allegro. Nowy format umożliwia zaciągniecie wszystkich danych związanych z utworzeniem przesyłek dla wybranego przewoźnika (sposobu dostawy wybranego przez kupującego).

Jedną z najważniejszych funkcji jest opcja konfiguracji cenników usług, która umożliwia użytkownikowi samodzielne porównanie przewoźników pod względem kosztów przesyłki w wybranym serwisie usług. W przypadku, gdy istnieje tańszy użytkownik w kolumnie Cena wartość wyświetlana jest w kolorze czerwonym, w przypadku gdy dany przewoźnik jest najtańszy, wówczas cena wyświetlana jest na zielono.

W ramach konfiguracji szablonów dodaliśmy opcję utworzenia standardu dla przesyłek niestandardowych oraz ustalenia własnego opisu na etykietach. Aktualnie szablony umożliwiają sposób pobierania (nadpisywania) danych z różnych źródeł danych (systemy sklepowe, aukcyjne, magazynowe).

Integracje

W ramach wykonanych zmian w integracjach z systemami magazynowo – sprzedażowymi dodaliśmy opcję dowolnej konfiguracji szablonu przesyłek nadpisując takie dane jak:

waga towaru – pobieranie wagi towaru z opcją sumowania wagi jednej lub wszystkich pozycji na dokumencie

wielkość towaru – pobieranie wymiarów z opcja sumowania poszczególnych wymiarów (długość, szerokość, wysokość)

rozdzielenie poszczególnych pozycji na osobne listy / etykiety przewozowe.

Poprawki

1. W ramach zmian użytkowych dodaliśmy dodatkową kolumnę ID pozycji, umożliwiającą sortowanie i pokazywanie danych w tabeli tak aby nowe / dodane pozycje pokazywały się na górze tabeli. Ponadto dodaliśmy kolumnę z datą transakcji / utworzenia dokumentu uzupełnioną o godzinę, celem weryfikacji z danymi we właściwych źródłach sprzedaży.

2. Wykonaliśmy drobne poprawki funkcjonalne.

1.82 (22/09/2018)

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *