10 maja 2018 Przemek Jarosz

Nowa wersja Shipping Manager 1.71

Nowa wersja Shipping Manager

Od dziś dostępna jest nowa wersja Shipping Manager 1.71 , która wprowadza kilka nowych funkcji podwyższających standard obsługi dokumentacji przesyłek oraz komunikację z klientem.

W nowej odsłonie Shipping Manager w wersji 1.71 dokonaliśmy następujących zmian:

Funkcjonalności:

W modułach Import Danych oraz Przygotowania Pojedynczej Przesyłki znajdziesz opcję automatycznego tworzenia etykiet zwrotnych, drukowanych w momencie tworzenia pierwotnej przesyłki do odbiorcy. Funkcja tworzenia etykiet zwrotnych jest wymaganiem stawianym przez wszystkich Nadawców, umożliwiającym swoim klientom bezpłatny zwrot zakupionego towaru w określonym czasie. W ramach funkcjonalności, użytkownik może wybrać innego przewoźnika oraz inną usługę, niż pierwotna. Dzięki takiej funkcji towar może być wysłany do klienta kurierem a zwrócony przez niego w tańszej formule jak np.: pocztą lub paczkomatem lub również kurierem w najtańszej usłudze. Wydruk etykiet zwrotnych został połączony z funkcjonalnością wydruku specyfikacji zawartości przesyłki opisanego poniżej, dzięki czemu wydruk etykiet zwrotne może odbywać się na jednym dokumencie z rachunkiem, fakturą lub specyfikacją zawartości.

 

Przykładowa etykieta pierwotna InPost

Przykładowa etykieta zwrotna InPost

 

Funkcja wydruku formularza specyfikacji zawartości przesyłki to rozwiązanie stosowane przez największych ratailerów w e-commerce takich jak Zalando, Zara, Komputronik lub e-Obuwie. W ramach dokumentów dostawy (specyfikacji) na jednym dokumencie w formacie A4, oprócz rachunku lub faktury, sprzedawcy ci załaczają dokument zwrotu wraz z gotową i opłacona etykietą zwrotną. Na etapie pakowania przesyłki dokumenty te wkładane są do pudełka razem z towarem w procesie jednorazowego wydruku. Oznacza to, że osoba pakująca towar nie musi oprócz towaru kompletować również dokumentów. Całość dokumentacji jest drukowana automatycznie w jednym procesie i na jednej kartce papieru w formacie A4 lub A3, razem z gotową etykietą zwrotną. Funkcja wydruku formularza specyfikacji jest w najnowszej wersji Shipping Manager 1.71 dostępna w ramach jednego szablonu w funkcji wydruków niestandardowych. Dane w specyfikacji pochodzą ze zintegrowanych z Shipping Manager źródeł sprzedaży takich jak systemy magazynowo – sprzedażowe, systemy sklepów internetowych oraz platformy aukcyjne. Na Twoje specjalne zamówienie nasz Dział Help Deska IT może wykonać dowolnej modyfikacji standardowego formularza dostosowując go do indywidualnych potrzeb. Dzięki wdrożonej w Shipping Manager 1.71 funkcji wydruków specyfikacji dostawy, każdy użytkownik korzystający z Shipping Manager, może wysyłać w standardzie jak najwięksi sprzedawcy e-commerce.

 

Standardowa specyfikacja dostawy, jaką możesz wydrukować z systemu Shipping Manager

 

Ważną funkcja jaką dodaliśmy również w aktualizacji jest automatyczny wydruk etykiety dla określonego przewoźnika po zeskanowania numeru ID przesyłki. Do te pory funkcja ta umożliwiała automatyczny wydruk po zeskanowaniu tzw. numeru zewnętrznego takiego jak numer dokumentu (faktury, rachunku lub dokumentu wz) importowanego z systemów ERP lub numeru zamówienia i aukcji dla platform sklepów internetowych i aukcyjnych. Aktualnie skanując numer przesyłki możesz odnaleźć w module Przesyłek przesyłkę z już nadanym numerem w systemie przewoźnika oraz na jej podstawie, automatycznie ponownie wydrukować pierwotna etykietę lub etykietę zwrotną.

Integracje

W ramach zmian w integracjach dokonaliśmy do tej pory jednej z największych zmian w sposobie konfiguracji ustawień dostaw z zamówień pobieranych z systemu Allegro. Zmiany wynikają ze sposobu rozróżniania nowych metod integracji  z kurierami przez serwis Allegro.pl. Użytkownik Shipping Manager w nowej konfiguracji nie będzie musiał również tworzyć kolejnych sposobów dostawy dla jednego sklepu, jeżeli udostępnił kilka różnych sposobów dostaw w ramach wystawionej aukcji. Teraz wszystkie aukcje z jednego sklepu zostaną automatycznie rozróżnione przez Shipping Manager i przypisane do właściwych przewoźników.

Poprawki

W ramach aktualizacji poprawiliśmy błąd związanego z automatycznym zapisem etykiet do pliku oraz dodaliśmy obsługę nowych komunikatów związanych z błędami dla kuriera DHL.

1.71 (10/05/2018)

Tagi: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *