26 marca 2018 Przemek Jarosz

DHL zaczyna naliczać dopłaty za pusty podjazd

Ważna informacja dla użytkowników Shipping Manager korzystających z usług DHL Parcel.

W dniu 26 marca DHL Parcel wysłał komunikat do wszystkich swoich klientów, z informacją rozpoczęcia naliczania opłat dodatkowych za pusty podjazd kuriera oraz telefoniczne zlecenie odbioru przesyłki przyjmowane przez Contact Center z dniem od 1 kwietnia 2018 roku. W obu przypadkach cena wynosi 5 zł netto za każde zdarzenie i jak rozumiemy z komunikatu będzie doliczane do kosztów przesyłki.

Z pustym podjazdem mamy do czynienia, gdy kurier został zamówiony po odbiór paczki, jednak finalnie nie została mu ona przekazana, a przyczyna takiej sytuacji leży po stronie nadawcy. Wprowadzona dopłata nie dotyczy klientów ze stałymi zleceniami.

Obie dopłaty zostały wprowadzone przez DHL Parcel do cennika obowiązującego od 1 stycznia 2018 r. jednak w trosce o dobrą współpracę, przewoźnik zdecydował się przesunąć ich naliczanie od drugiego kwartału 2018. Wprowadzenie dopłat związane jest z optymalizacją procesów operacyjnych, nieodzowną przy obsłudze stale rosnącej liczby przesyłek. Celem jest eliminacja nieefektywnych tras kurierskich oraz odciążenie telefonicznego biura obsługi klienta poprzez wykorzystanie narzędzi internetowych.

 

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *